۱۳۸۹ اسفند ۲۵, چهارشنبه

وحشت از اعتراضات مردم بالا گرفته«صدور حکم اعدام در کمتر از ۱۰ روز»

رئیس دیوان عالی ( خلافت اسلامی)اعلام کرده که از این پس بنا به دستور رئیس قوه قضائیه، به پرونده افرادی که "موجب اخلال در امنیت(!) و آسایش(!) مردم می‌شوند" خارج از نوبت رسیدگی شده و در کمتر از ۱۰ روز برای آنها حکم اعدام صادر خواهد شد!!؟

در حالی که کمتر از یک هفته به تاریخ برگزاری جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره پرونده ایران باقی مانده و دبیرکل سازمان ملل نیز گزارش مبسوطی از نقض حقوق بشر در ایران را به این شورا ارائه کرده است، رئیس "دیوان عالی (خلافت اسلامی)" اعلام کرده که از این پس احکام اعدام در کمتر از ۱۰ روز صادر خواهد شد!.


به گزارش خبرگزاری مهر، احمد محسنی گرکانی در این مورد گفته است: «رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها بعد از چند ماه هیچگونه تاثیری در اجتماع ندارد(!!)- لذا زمانی اجرای حکم تاثیرگذار است که پرونده به سرعت رسیدگی شده و حکم اجرا شود!!».

رئیس دیوان عالی ! در پاسخ به کسانی که معتقد هستند سرعت عمل در رسیدگی به پرونده باعث جلوگیری از دفاع متهم میشود گفته است: «دفاع متهم یک یا چند ساعت است نه بیشتر!!، چون جرم مجرمان خطرناک به وضوح روشن است!!».

این سخنان در حالی بیان شده است که روز دوشنبه ۲۳ اسفند، بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد گزارشی ۱۸ صفحه‌ای از موارد نقض حقوق بشر در ایران را به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه کرد.


در بخشی از این گزارش آمده است: «از زمان آخرین گزارش دبیرکل به مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر ۲۰۱۰ بدین سو، وضعیت حقوق بشر در ایران حاکی از سرکوب بیشتر مدافعان حقوق بشر، مدافعان حقوق زنان، خبرنگاران و مخالفان دولت است.

این گزارش همچنین به "افزایش خیره‌کننده" موارد اعدام اشاره می‌کند که بسیاری از آنها پس از محکومیت به محاربه و یا بر اساس جرایم مربوط به مواد مخدر صورت گرفته‌اند